مقایسه فلزیاب

طلایاب چگونه کار میکند

طلایاب چگونه کار میکند 09904455400

طلایاب چگونه کار میکند

در این مقاله درباره اینکه طلایاب چگونه کار میکند اطلاعات ارزشمندی در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم. طلایاب با فرکانس بالا VLF قطعات طلا و در بیشتر موارد ورقه های طلا را کشف می کند. دستگاه های طلایاب با انتقال یک میدان الکترومغناطیسی به زمین کار می کنند که به سیگنال برگشتی پاسخ می دهد. با اندازه گیری ظرفیت القا مغناطیسی و رسانایی، آشکارساز فلز می تواند تشخیص دهد. که این نوع فلز چیست و حتی گاهی اوقات تا چه حد عمیق در زیر سطح دفن شده است.

 

 

طلایاب چگونه کار میکند 09904455400

طلایاب چگونه کار میکند خرید وفروش در یاور 

از کار انداختن دستگاه طلا یاب

برای از کار انداختن طلا یاب روش های متفاوتی را می توان امتحان کرد. یکی از روش های از کار انداختن طلا یاب، دفن کردن طلا است. زمین به عنوان نوعی عایق، سبب می شود تا طلا یا فلز در محدوده میدان مغناطیسی ایجاد شده توسط طلا یاب قرار نگیرد و دستگاه هشدار نخواهد داد. روش دیگر از کار انداختن طلا یاب، قرار دادن طلا در فویل آلومینیومی یا شیشه است.

شاید تا به حال دیده باشید که کنتورهای قدیمی برای اینکه افراد نتوانند آهنربا بزنند، داخل محفظه شیشه ای قرار می دادند. شیشه و فویل هر دو به عنوان عایق، مانع از اتصال میدان مغناطیسی دستگاه به فلز می شوند.

 

اجزا سازنده یک فلزیاب شامل موارد زیر است:

 1. جعبه کنترل: جعبه کنترل شامل الکترونیک ردیاب است. اینجاست که سیگنال انتقال تولید می شود و سیگنال دریافتی پردازش می گردد و به یک پاسخ هدف تبدیل می شود.
 1. سیم پیچ جستجو: سیم پیچ جستجوگر آشکارساز، میدان الکترومغناطیسی را به زمین منتقل می کند و میدان الکترومغناطیسی برگشتی از هدف را دریافت می کند.
 1. میدان الکترومغناطیسی انتقالی: میدان الکترومغناطیسی انتقالی به اهداف انرژی می دهد تا بتواند آنها را شناسایی کند.
 1. هدف: هدف هر جسم فلزی است که توسط دستگاه فلزیاب قابل تشخیص باشد.
 1. هدف ناخواسته: اهداف ناخواسته معمولا آهنی هستند، اما همچنین می توانند غیر آهنی باشند، مانند سر بطری ها. اگر دستگاه قرار باشد اهداف ناخواسته را رد کند، در این صورت پاسخ هدف برای آن اهداف تولید نمی شود.

 

 

طلایاب چگونه کار میکند09904455400

طلایاب چگونه کار میکند خرید وفروش در یاور

طلایاب ها از سه نوع تکنولوژی استفاده می کنند:

 • فرکانس بسیار پائین
 • القاء پالسی
 • نوسان‌ساز یکنواخت

 

فلزیاب چه تفاوتی با طلایاب و گنج یاب دارد؟

فلزیاب دستگاهی است که تنها قادر به شناسایی فلز مورد نظر است و قابلیت تشخیص ارزشمند بودن یا بی ارزش بودن فلز را ندارد اما گنجیاب و طلایاب قابلیت تشخیص ارزشمند بودن فلز را دارد. طلا از جمله فلزات می باشد، بنابراین فلزیاب قادر به یافتن طلا است، در مقابل طلایاب نیز قادر به تشخیص فلزات مختلف می باشد.

از فلزیاب معمولی می توان برای یافتن حلقه های طلا، جواهرات و سکه هایی استفاده کرد. که در مقایسه با یافتن طلای طبیعی مانند قطعات کوچک طلا و ورقه های طلا بزرگ محسوب می شوند. برای مورد دوم، شما به یک طلایاب واقعی نیاز دارید.

طلا در مقایسه با سایر فلزات دارای خاصیت رسانایی کم است، به این معنی که آشکارسازی که در فرکانس بالاتری عمل می کند، عملکرد بهتری خواهد داشت. ردیاب های طلای واقعی در فرکانس های بسیار بالاتر کار می کنند، در حالی که فلزیاب های تفریحی معمولا در فرکانس های پایین تر بین ۵/۶ تا ۱۴ کیلو هرتز کار می کنند.

عوامل موثر بر عمق تشخیص دستگاه فلزیاب

سوال متداولی که در مورد فلزیاب ها وجود دارد این است که آنها تا چه عمقی را می توانند بررسی کنند؟

پاسخ سوال مرتبط با عمق، قطر سیم پیچ است. بنابراین ردیاب هایی با سیم پیچ بزرگتر، می توانند نقاط عمیق تری را از نظر وجود فلزات بررسی کنند.

با این حال، عمق تشخیص همچنین به فناوری ردیاب و بسیاری از عوامل محیطی بستگی دارد. عمقی که فلزیاب می تواند هدف را تشخیص دهد به عوامل مختلفی بستگی دارد:

اندازه هدف

اهداف بزرگتر می توانند در نقاط عمیق تری نسبت به اهداف کوچک شناسایی شوند.

شکل هدف

اشکال دایره ای مانند سکه ها و حلقه ها را می توان در نقاط عمیق تری نسبت به اشکال نازک و بلند مانند میخ ها تشخیص داد.

جهت گیری هدف

یک سکه افقی (به عنوان مثال به صورت خوابیده) در نقاط عمیق تری نسبت به یک سکه عمودی قابل تشخیص است.

ماده مورد نظر

فلزات با رسانایی بالا (مانند نقره) در نقاط عمیق تری نسبت به فلزات با رسانایی کم (مانند سرب یا طلا) قابل تشخیص هستند.

 

 

 

طلایاب چگونه کار میکند09904455400

طلایاب چگونه کار میکند خرید وفروش در یاور 

خدمات پس از فروش :

بعد از اطمینان از اصالت و سالم بودن دستگاه حتما این به این نکته توجه کنید که شرکتی که دستگاه را از

آن خرید میکنید دارای خدمات پس از فروش باشد تا در صورتی که بعد از خرید احتیاج به قطعه و یا آموزش

داشتید بتوانید با شرکت مورد نظر تماس بگیرید و یا حتی بتوانید دستگاه خود را ارتقا دهید .

برای خرید و فروش فلزیاب ها با کارشناسان شر کت فلزیاب آسیا مدرن در تماس باشید.

آشنایی با دستگاه طلایاب :
طلایاب یک دستگاه الکترونیکی است که می تواند با استفاده از امواج الکترو مغناطیسی، فلزات مختلف را در زیر زمین شناسایی کند. برای یافتن طلا با طلایاب، باید دقت کنید که دستگاه شما قابلیت تفکیک فلزات را داشته باشد. این به این معنی است که دستگاه بتواند بین فلزات مختلف مانند آهن، مس، نقره و طلا تمایز قائل شود. در غیر این صورت، شما ممکن است به جای طلا، فلزات بی ارزش دیگر را پیدا کنید. در این پست وبلاگ، به بررسی اینکه چگونه یک طلایاب می تواند از چند متری طلا را تشخیص دهد، می پردازیم.

طلایاب ها از دو بخش اصلی تشکیل شده اند: فرستنده و گیرنده. فرستنده یک سیگنال الکترو مغناطیسی را به زیر زمین می فرستد و گیرنده سیگنال های بازتابیده را دریافت می کند. وقتی سیگنال با یک فلز برخورد می کند، بخشی از آن بازتاب می شود و بخش دیگر از آن جذب می شود. با تحلیل تفاوت بین سیگنال فرستاده شده و دریافت شده، می توان نوع، شکل، اندازه و عمق فلز را تعیین کرد.

 

 

 

طلایاب چگونه کار میکند09904455400

طلایاب چگونه کار میکند خرید وفروش در یاور فلزیاب

چند مدل از بهترین دستگاه های ردیاب طلا

بهترین دستگاه‌های ردیاب طلا (Gold Detector) برای هر شخصی ممکن است متفاوت باشد و بستگی به نیازها، بودجه و محیط جستجو دارد. اما برخی از بهترین مدل‌های دستگاه‌های ردیاب طلا که برای کاربران حرفه‌ای پیشنهاد می‌شود، عبارتند از:

 1. دستگاه GPZ 7000 از شرکت Minelab: این دستگاه یکی از بهترین و قدرتمندترین دستگاه‌های ردیاب طلا است که برای کاربران حرفه‌ای توصیه می‌شود. فلزیاب جی پی ۷۰۰۰ با قابلیت تشخیص عمق فلزات تا ۴۰% بهتر از دیگر دستگاه‌ها و با دقت بالایی در شناسایی فلزات، برای کاربردهایی مانند جستجوی طلا در معادن، جستجوی سکه‌های قدیمی و جواهرات مناسب است.
 2. دستگاه ATX از شرکت Garrett: این دستگاه یکی از بهترین دستگاه‌های ردیاب طلا برای جستجوی فلزات در شرایط سخت و محیط‌های پرشور است. فلزیاب گرت ای تی ایکس با قابلیت تشخیص فلزات به عمق ۲ متر، برای جستجوی طلا، سکه، جواهرات و فلزات دیگر مناسب است.
 3. دستگاه Gold Bug Pro از شرکت Fisher: این دستگاه یکی از بهترین دستگاه‌های ردیاب طلا برای جستجوگران تفریحی است. این دستگاه با قابلیت تشخیص فلزات به عمق ۲ متر و با دقت بالا در شناسایی فلزات، برای جستجوی طلا، سکه، جواهرات و فلزات دیگر در محیط‌های مختلف مناسب است.
 4. دستگاه CTX 3030 از شرکت Minelab: این دستگاه یکی از بهترین دستگاه‌های ردیاب طلا برای جستجوی فلزات در زیر آب و در ساحل است. این دستگاه با قابلیت تشخیص فلزات به عمق ۳ متر و با دقت بالا در شناسایی فلزات، برای جستجوی فلزات در ساحل و در زیر آب مناسب است.
 5. دستگاه Gold Monster 1000 از شرکت Minelab: این دستگاه یکی از بهترین دستگاه‌های ردیاب طلا برای جستجوی فلزات در خاک و در معادن است. این دستگاه با قابلیت تشخیص فلزات به عمق ۱.۵ متر و با دقت بالا در شناسایی فلزات، برای جستجوی طلا، سکه، جواهرات و فلزات دیگر مناسب است.

 

طلایاب از چند متری طلا را تشخیص می دهد

طلایاب ها از چند متری طلا را تشخیص می دهند؟ این سوال بستگی به نوع و قدرت دستگاه شما دارد. بعضی از طلایاب ها می توانند تا عمق چند سانتی متر فلزات را شناسایی کنند، در حالی که بعضی دیگر می توانند تا عمق چند متر و حتی چند ده متر نفوذ کنند. عوامل مؤثر بر عمق شناسایی طلایاب ها عبارتند از:

– نوع و اندازه هدف :  هدف به قطعه فلزی که در زیر زمین قرار دارد گفته می شود. هر چه هدف ما بزرگتر و پهن تر باشد، طلا یاب به راحتی تر می تواند آن را شناسایی کند. برعکس، هر چه اهداف کوچکتر و باریک تر باشد، طلایاب دشوار تر می تواند آن را پیدا کند.

– نوع و قدرت سنسور : سنسور قسمتی از طلایاب است که امواج الکترو مغناطیسی را از خود منتشر و دریافت می کند. نوع و قدرت سنسور بر عمق شناسایی طلایاب تأثیر دارد. بعضی از سنسور ها به صورت صفحه ای هستند که روی زمین قرار می گیرند، در حالی که بعضی دیگر به صورت استوانه ای هستند که در دست گرفته می شوند. همچنین، بعضی از سنسور ها با فرکانس پایین و بعضی دیگر با فرکانس بالا کار می کنند. به طور کلی، سنسور های صفحه ای و با فرکانس پایین عمق شناسایی بالاتری دارند.

طلایاب از چند متری طلا را تشخیص می دهد

– شرایط خاک و محیط: خاک و محیط نیز بر عمق شناسایی طلایاب تأثیر گذار است. خاک های خشک و سبک، امواج الکترو مغناطیسی را بهتر منتقل می کنند، در حالی که خاک های مرطوب و سنگین، امواج را جذب و کاهش می دهند. همچنین، خاک های شور و آهنی، امواج را پراکنده و اغتشاش می دهند. بنابراین، برای یافتن طلا با طلایاب، بهتر است در خاک های خشک و غیر شور و غیر آهنی جستجو کنید.

البته، تشخیص طلا از چند متری به عوامل دیگری هم بستگی دارد. برای مثال، خاکستر، رطوبت، دما، نوع و شکل فلز و حضور سایر فلزات در نزدیکی آن. همه این عوامل ممکن است باعث تغییر در سطح بازتاب و جذب سیگنال شوند و خطای قابل توجهی در نتایج طلا یاب ایجاد کنند. بنابراین، برای داشتن دقت بالاتر، لازم است که طلا یاب را با توجه به شرایط محل جستجو تنظیم کرد.

به عنوان یک نتیجه نهایی، می توان گفت که طلا یاب ها از چند متری طلا را تشخیص می دهند؟ بستگی به نوع و قدرت دستگاه، نوع و اندازه هدف و شرایط خاک و محیط دارد. اما به طور متوسط، می توان گفت که طلا یاب های معمولی می توانند تا عمق ۱ تا ۲ متر فلزات را شناسایی کنند، در حالی که طلا یاب های پیشرفته می توانند تا عمق ۵ تا ۱۰ متر و حتی بیشتر نفوذ کنند.

امیدوارم این پست وبلاگ برای شما مفید بوده باشد. اگر سوالی دارید یا نظری دارید، لطفا در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. همچنین، اگر مایل به خرید یک طلا یاب با کیفیت و قیمت مناسب هستید، می توانید از لینک زیر استفاده کنید. ممنون از توجه شما.

از ویژگی های شرکت آسیا مدرن

۱: تمام دستگاه های فلزیاب آسیا مدرن  دارای  گارانتی و خدمات پس از فروش میباشد.
۲: پاسخ گویی ۲۴ساعته تلفن ها و همکاری با مشتری ها در همه زمینه ها.
۳: تمام دستگاه ها دارای سی دی اموزشی و دفترچه فارسی میباشد.
۴: هر دستگاهی هنگام فروش با تست در خاک در حضوری مشتری انجام می شود.

قیمت دستگاه گنج یاب ایرانی

اگر شما کاربران گرامی به دنبال بهترین نمایندگی فلزیاب در تهران هستید میتوانید از طریق لینک مربوط اقدام به خرید نمایید . جهت تعمیر فلزیاب و ارتقا فلزیاب و فروش فلزیاب دستگاه فلزیاب  خود چه به صورت حضوری و غیر حضوری میتوانید از طریق
راه های ارتباطی شرکت آسیا مدرن با ما در ارتباط باشید.

اینستا گرام آسیا مدرن

تلگرام آسیا مدرن

سوالکده(سوالات متداول فلزیاب)

معرفی نمایندگی خرید و فروش فلزیاب

بهترین دستگاه نقطه زن طلا

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید فلزیاب وانواع فلزیاب اینجا را کلیک کنید و توضیحات بیشتر را مطالعه کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *