فلزیاب, مقالات فلزیاب

معایب فلزیاب سیمپلکس

فلزیاب سیمپلکس09904455400

معایب فلزیاب سیمپلکس

در این مقاله قصد داریم در رابطه با معایب فلزیاب سیمپلکس اطلاعات لازم را در اختیار شما کاربران گرامی قرار دهیم، تا در زمان خرید دستگاه دچار سردرگمی نشوید. فلزیاب به دستگاهی گفته می شود که برای پیدا کردن یا آشکار کردن اشیای گمشده یا مخفی شده درون خاک، دیوار یا کوهستان به کار گرفته می شود.

با ایجاد میدان مغناطیسی در اطراف لوپ جستجو اشیای فلزیاب که در محدوده این میدان مغناطیسی قرار بگیرند، را شناسایی می کند. عمق شناسایی فلزیاب با توجه به اندازه، شکل، جنس و مشخصات دستگاه کمتر یا بیشتر است. در ادامه به بررسی مشخصات فنی نقطه زن سیمپلکس و نحوه درست استفاده از دستگاه خواهیم پرداخت.

 

فلزیاب سیمپلکس 09904455400

فلزیاب سیمپلکس خریدوفروش دریاور فلزیاب

 

مشخصات فنی دستگاه نقطه زن سیمپلکس عبارتند از:

اصل عملیاتی VLF
فرکانس عملیاتی ۱۲kHz
حالت های جستجو ۵ (میدان / پارک ۱ / پارک ۲ / ساحل / تمام فلز)
تن های صوتی ۳
فیلتر شکاف بله
نقطه اوج بله
لرزش بله
تغییر فرکانس بله
تنظیم حساسیت ۶ سطح
شناسه هدف ۰۰-۹۹
جستجوی کویل ضد آب DD جستجو پیچ – ۲۸cm / 11″ (SP28)
نمایش گرافیک ال سی دی
نور پس زمینه بله
صفحه کلید نور پس نور بله
چراغ قوه LED بله
وزن ۱.۳ کیلوگرم (۲.۹lbs.) از جمله کویل جستجو
طول ۶۳ سانتی متر – ۱۳۲ سانتی متر (۲۵″ – ۵۲″) قابل تنظیم
باتری ۲۳۰۰mAh پلیمر لیتیوم

مشکلات رایج دستگاه فلزیاب سیمپلکس شامل موارد زیر می شود:

 1. عمق زنی کم جهت شناسایی انواع فلز
 2. خطاهایی مثل رد شدن از سنگ های سخت همانند ساروج
 3. سنگ آهک و سیلیس به عنوان فلز
 4. رگه های معدنی و ذرات به عنوان فلز
 5. زغال و خاک پخته (آجر) به عنوان فلز
 6. فلزات پوسیده و رگه های فلز بعنوان طلا و فلز
 7. نبود تفکیک خوب و تفکیک آهن زنگ زده بعنوان فلز با ارزش
 8. خطای بالای دستگاه در مناطق مرطوب و اختلال در کار دستگاه
 9. شناسایی استخوان سنگ های ریز به عنوان فلز
 10. به هم خوردن بالانس در کمتر از ۳۰ ثانیه

 

مزایا فلزیاب سیمپلکس

 1. کارایی بالا: با دقت بالا و قابلیت تشخیص دقیق انواع فلزات از جمله طلا، نقره و برنج کار می‌کند.
 2. سیستم وی ال اف: این دستگاه از سیستم (VLF) برای انجام اسکن‌های دقیق استفاده می‌کند که به تفکیک بوقی و عددی فلزات کمک می‌کند.
 3. سبک و قابل حمل: سیمپلکس با وزن کم و طراحی قابل حمل، مناسب برای استفاده در محیط‌های مختلف می‌باشد.
 4. کاربری آسان: کاربران حتی با تجربه محدود نیز می‌توانند از این فلزیاب به راحتی استفاده کنند، زیرا دارای رابط کاربری ساده است.
فلزیاب سیمپلکس09904455400

فلزیاب سیمپلکس خریدوفروش دریاور فلزیاب

 

دستگاه های نقطه زن چگونه کار می کند؟

فلزیاب های vlf از اختلاف فاز فرکانس سیم پیچ فرستنده و گیرنده به نوع فلز پی می برند. چون فلزات مختلف مثل آهن و طلا اختلاف فازهای متفاوتی به هنگام القاء تولید می کنند. به همین دلیل میزان عمق زنی دستگاه فلزیاب سیمپلکس به نسبت دیگر دستگاه های موجود در بازار بیشتر است.

سیم پیچ بزرگ که دایره خارجی دیسک جستجو را تشکیل می دهد، فرستنده سیستم و سیم پیچ کوچک که دایره مرکزی دیسک را تشکیل می دهند. در سیم پیچ اول که فرستنده دستگاه (Transmitter Coil) یک جریان الکتریکی قوی ایجاد می کنند.

جهت این جریان در هر ثانیه چندهزار بار عوض می شود و در سیم پیچ ایجاد میدان مغناطیسی قوی می نماید. مانند موتورهای الکتریکی، جهت میدان مغناطیسی عمود بر سیم پیچ است. این بدان معنی است.

که وقتی دیسک فلزیاب VLF موازی با زمین حرکت می کند، میدان مغناطیسی حاصل از سیم پیچ، عمود بر سطح زمین قرار می گیرد.

که به داخل زمین نفوذ می کند، جریانی که از سیم پیچ فرستنده عبور می کند و یک میدان الکترومغناطیسی به سمت پایین ایجاد می کند. فلزاتی که در این میدان قرار می گیرند، بخاطر خاصیت القاء الکترومغناطیسی از خود میدان مغناطیسی ضعیفی تولید می کنند.

دلیل ایجاد خطا در فلزیاب

دلیل خطای آن این است که هر بار از روی هدف یا طلا عبور نمایید. انرژی درونی طلا یا هدف را به شکل ذرات انرژی تغییر داده و بازتاب نیروی ذرات طلا یا فلزات بازتاب شده، و موجب می‌گردد. که بعد از چند بار عبور از روی طلا یا هدف دیگر واکنش دقیق در فلزیاب ایجاد نگردد.

فلزیاب علائم سیگنال طلا یا فلزات را به عنوان وضعیت عمومی صحنه کار تشخیص داده. و از واکنش دوباره به آن خودداری نماید و این اتفاقات می‌تواند به نسبت نوع مواد معدنی و منابع صحنه کار و آلیاژ هدف یا طلا با این شرایط متفاوت ایجاد گردد.

 

 

خطای فلزیاب در نبودن طلا

خطای فلزیاب درعبور از روی طلا یا فلزات می‌تواند با برداشتن آن طلا از محدوده اولیه. یا نبودن طلا و عبور مجدد سر جست‌وجو گر فلزیاب بر روی همان محل ایجاد گردد. و در صورت برداشتن یا نبودن طلا یا هدف در همان نقطه قبلی فلزیاب دوباره واکنشی را از خود ایجاد نماید. که در زمان وجود طلا یا هدف از خود نشان داده‌است که این خطا در نحوه عملکرد فلزیاب می‌باشد.

عبور چندین بار از روی طلا

یک مشکل دیگر در چندین بار عبور از روی هدف یا طلا در این است که طلا یا هدف را از آن نقطه برداشته. و دیگر طلا یا هدف در آن قبلی وجود ندارد.و بر روی همان محل سر جست‌وجو گر را عبور دهید موجب گردد. که فلزیاب دوباره همان پاسخ قبلی را به همان نقطه به صورت تغییر صدا یا واکنش حرکت آنتن یا تصویر نشان دهد.

البته بعد از گذشت زمانی این وضعیت در آن نقطه از بین می‌رود و این شرایط بخاطر. ایجاد وضعیت تغییر سطح الکتریکی طلا یا فلزیاب با جریان ایجاد شده توسط فلزیاب می‌باشد.

 

واکنش فلزیاب

در زمان جستجو با فلزیاب بر روی یک نقطه یا محدوده در نقطه زنی، شعاع زنی یا روش حرکتی بازتاب سیگنال علائم طلا یا فلزات به اطراف طلا یا هدف به‌صورت ذرات منتقل شده. دیگر منابع این ذرات را دریافت نموده و موقعیت ذرات انرژی را تا مدتی در خود نگه‌داشته است.

در اثر برخورد دوباره علائم سیگنال فلزیاب این نیروی ذرات انرژی موجب بازتاب با شرایط زمان وجود طلا یا هدف می‌گردد. همین امر می‌تواند موجب واکنش فلزیاب در زمانی گردد. که هدف یا طلا را از آن نقطه برداشته شده یا محل آن هدف یا طلا تغییر داده شده‌است.

 

 

 

فلزیاب سیمپلکس 09904455400

فلزیاب سیمپلکس خریدوفروش دریاور فلزیاب

نکاتی در مورد تست و خرید فلزیاب

به طور خیلی خلاصه در ایران شرکت های انگشت شماری دستگاه فلزیاب و گنج یاب را با تست تحویل مشتری می دهند. در بین شرکت ها و اشخاص فروشنده عده ای دست به تحریک خریداران زده اند. با حرف هایی از جمله تست در خاک مشتری را قانع می کنند و دستگاهی را که در زمین هیچ کارایی ندارد. برای اطلاع از قیمت فلزیاب سیمپلکس پلاس می توانید این مقاله از سایت را مطالعه کنید، در صورت هرگونه سوال می توانید با کارشناسان مجرب شرکت آسیا مدرن تماس بگیرید.

از ویژگی های شرکت آسیا مدرن

۱: تمام دستگاه های فلزیاب آسیا مدرن  دارای  گارانتی و خدمات پس از فروش میباشد.
۲: پاسخ گویی ۲۴ساعته تلفن ها و همکاری با مشتری ها در همه زمینه ها.
۳: تمام دستگاه ها دارای سی دی اموزشی و دفترچه فارسی میباشد.
۴: هر دستگاهی هنگام فروش با تست در خاک در حضوری مشتری انجام می شود.

قیمت دستگاه گنج یاب ایرانی

اگر شما کاربران گرامی به دنبال بهترین نمایندگی فلزیاب در تهران هستید میتوانید از طریق لینک مربوط اقدام به خرید نمایید . جهت تعمیر فلزیاب و ارتقا فلزیاب و فروش فلزیاب دستگاه فلزیاب  خود چه به صورت حضوری و غیر حضوری میتوانید از طریق
راه های ارتباطی شرکت آسیا مدرن با ما در ارتباط باشید.

اینستا گرام آسیا مدرن

تلگرام آسیا مدرن

سوالکده(سوالات متداول فلزیاب)

معرفی نمایندگی خرید و فروش فلزیاب

بهترین دستگاه نقطه زن طلا

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید فلزیاب وانواع فلزیاب اینجا را کلیک کنید و توضیحات بیشتر را مطالعه کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *